Múlt, jövő, állandóság

2014. április 25., címkék: biblia revízió, állam-egyház kapcsolatok, zsinat, múltfeltárás, biblia, egyházfinanszírozás, bölcskei gusztáv, jövőkép bizottság, bibliatársulat, xiii. ciklus 14. ülés

Bemutatták a Biblia új fordítását, munkálták az egyházi jogszabályokat, és hangsúlyos szerepet kapott a jövőképalkotás, valamint a múltfeltárás ügye – összefoglalónk a XIII. zsinati ciklus 14. ülésszakának 2014. április 23-24-i eseményeiről.

Sorsdöntő párbeszéd a megújulásért

2013. április 03., címkék: ejb, jövőkép bizottság, felmérés, jövőkép

A gyülekezeteket is be szeretné vonni a stratégiaalkotásba az Egyházi Jövőkép Bizottság. Érintés címmel munkafüzetet készített számukra, mely azt segíti, hogy a helyi református közösségek Istenre figyelve maguk fogalmazzák meg küldetésüket.

Református reform

2012. november 05., címkék: ejb, köntös lászló, harmathy andrás, jövőkép bizottság

Megbecsülhetetlen azoknak a találkozóknak a száma, amelyek az elmúlt évtizedekben a megújulásról szóltak, de mindig minden maradt a régiben – írja Köntös László a reposzt blogon. Szerinte ennek az az oka, hogy „egyházunk belső érdekeltségi rendszerében nincs igazán erő, támogatottság, amely egy strukturális reformot keresztül tudna vinni". A dunántúli főjegyző Harmathy Andrással, az Egyházi Jövőkép Bizottság vezetőjével készült interjúra reagálva fejtette ki nézeteit az egyházreform nehézségeiről.

„Jó lenne egy újabb reformáció”

2012. október 29., címkék: harmathy andrás, ejb, jövőkép bizottság

„Amitől az egyház meg tud újulni, abban semmi új nincs. A Biblia nem változott meg, a teológiai meggyőződésünk is ugyanaz maradt. A kérdés csak az, hogy fog minket az evangélium fellelkesíteni?" – mondja Harmathy András, az Egyházi Jövőkép Bizottság elnöke, akivel a közelgő Zsinat kapcsán a bizottság küldetéséről beszélgettünk.

A Zsinati Tanács megválasztotta a Jövőkép Bizottság tagjait

2012. február 22., címkék: erdélyi gyülekezet, 2012, ejb, sdg konferenciatelep, zsinati tanács, jövőkép bizottság

A balatonszárszói rendkívüli zsinati ülés eredményeinek feldolgozására és továbbvitelére létrehozott testületbe hat zsinati bizottság elnökei mellett kilenc tagot választottak be. A Zsinati Tanács idei első, szerdai ülése döntött a balatonszárszói SDG-telep üzemeltetőjéről és az Erdélyi Gyülekezettel kötött együttműködési megállapodás felmondásáról.